Reports of the demise of this Web site are greatly exaggerated! We at sheldonbrown.com thank Harris Cyclery for its support over the years. Harris Cyclery has closed, but we keep going. Keep visiting the site for new and updated articles, and news about possible new affilations.


Перевірка натягнення спиць на дужку

find us on FB

John Allen
by Джон С. Аллен
переклад Dmutro Nechuporyk

Правильне натяг спиць важливо для того, щоб колеса, щоб бути міцним і довговічним. Прилад для вимірювання спиць напругу, тензіометра, доступна колісним будівельникам. Тим не менше, якщо ви не в музичному глухі, є ще один інструмент, який робить роботу швидше і простіше: музичні тони труба – або піаніно або орган церкви, або будь-який інший добре налаштований музичний інструмент вам пощастило мати у вашій майстерні.

Як струни гітари або арфи, велосипед спиці кільця, коли зірвав. Отриману музичні тони вище, якщо спиця щільніше, і оптимальний крок не залежить від товщини спиці. Щоб знати, що музичний слух і повинно бути, все, що вам потрібно знати, приблизна довжина спицями і чи будете ви використовувати звичайний калібру спиці або спиці вдарив, які ефективно коротше, так як їх кінці товщі. У кінці цієї статті таблиця оптимальних музичних майданчиках. Ви можете піти туди тепер у разі вам потрібно всього лише подивитися крок і говорив довжину. Будь ласка, ознайомтеся з решті частини цієї статті спочатку, якщо ви ще цього не зробили, що вже. Ви також можете прочитати наукове пояснення, як казав напруженість відноситься до музичної поле.

Перевірте натяг говорив на колесо, яке розумно правда. На радіально спицями колеса або один, чия спиці не мереживний, ви можете зірвати один говорив одночасно. Якщо спиці мереживний, вирви їх там, де вони перетинають. Ви будете слухати звук двома спицями відразу.

Якщо натяг двох ажурних спицями дуже різні, ви почуєте глухий удар. Потягніть спиці через один одного пальцями, щоб побачити, який з слабкіше. Підніміть слабкіше говорив від зривати жорсткий один поодинці і перевірити його крок. Перевірити на наявність пошкоджень обода або криво обода суглоба поблизу нерівномірно натягнутих спиць. Відгинати арматурою обід, якщо необхідно, щоб колесо вірно з спиці на більш майже рівної напруженості. (Правку диски це тема для іншої статті …) Якщо ви не можете досягти істинного колесо з ще говорив напруженість, прийшов час для нового диска.

Spoke Divider

Spoke Divider

Якщо натяг двох ажурних спицями приблизно те ж саме, як це повинно бути, ви почуєте один, чітке музичну ноту. У типовій 700C три крос колеса, це має бути G з простим колії спицями та A з стиковими спицями.

Це крок відповідає приблизно 1/3 плинності якісних спиць – приблизно так само високо, як Ви можете взяти напругу і залишити достатній запас міцності. Поширена помилка в будівництві колес це залишити спицями напруга занадто низька. Низька напруженість робить для слабкого колеса, так як спиці йдуть слабину в невеликих навантажень, і не тримати обід стійким. Коли спиці досить щільно, соски можуть бути трохи важко повернути; це робить багато будівників колес залишити колеса занадто вільно. З іншого боку, диски іноді перетягнутими, а потім спиці можуть потягнути вгору ободок навколо спиць отворів.

Це час, щоб зупинитися на поганий каламбур! Чи чули ви про американського виробництва лежачому велосипеді з колесами під відрегулювати натяг? Це було занадто вільно низька шлях!

Перед складанням колеса, опустіть спиць теми в мастилі або комерційної спицями різьблення з’єднання, щоб зменшити тертя. Також помістіть краплю мастила на поверхні, де кожен ніпель місць у обід. Спиця хороший інструмент, щоб змастити спиць отвори. Якщо ви не змащуйте різьблення і соски, ви не можете бути в змозі принести спиці до оптимального напруги.

Перевірте музичний слух все навколо колеса. У новому колесі з хорошою, легкої оправі, вона не повинна відрізнятися від оптимального поля більш ніж на півтону або музичної двох (один або два етапи поля труби) вгору або вниз. Важкою і / або сталевий обід жорсткіше – як глибоко перетин обода Aero. Якщо ви повинні ставити під загрозу спицями напруга до істинного такого обода, використовувати своє судження. Немає спиці не повинні бути настільки щільно, щоб ризикувати потягнувши або настільки вільно, щоб ризикувати в’ялу колесо. Навіть з тонкій оправі, не намагайтеся істинної кермом зрівнюючи музичний слух. Немає спиці не цілком однорідним, а не обід не наближається ідеальний округлість без деяких вмовлянь від спиць, так що завжди буде деякий невелика зміна в полі між спицями.

Spoke Divider

Spoke Divider

Якщо обід тягне навколо спиць отвори, коли Ви підкреслюєте його після підвищення його музичної поле рекомендованої в цій статті, ви повинні використовувати легкі спиці або сильний обід. Недотримання цього попередження може призвести до швидкого руйнування колеса.

Через сферичне жолоблення заднього колеса, лівий спиці під нижньою напруги і мають більш низьку музичну висоту тону, якщо той же датчик і кількість спиць використовують на обох сторонах колеса. Крок повинен бути приблизно однаковим для всіх лівосторонніх спицями.

Елегантний трик, щоб створити більш сильну заднє колесо, щоб використовувати більш товсті спиці з правого боку, ніж з лівого боку. Спиці з 2мм вала праворуч і з 1,6 мм вал на лівій балансу красиво; з цією комбінацією, спиці з обох сторін кільце приблизно на тому ж полі, яке вказує, що вони обидва проведення оптимальний натяг.

Ви можете запитати, чому цей підхід робить краще, ніж при використанні колеса товсті спиці з обох сторін. Адже, товсті лівій стороні спиці буде сильніше. Вони також будуть в той же напруженості в легенях спиць б, хоча за нижчою музичної поле. Але так як вони подовжуються менше, товсті спиці на ліву насправді йдуть слабину і відмовитися від контролю обода під легкій ваговій навантаження; і навіть тоді, коли навантаження не настільки велика, що вони йдуть слабину, обід перекосів в одну сторону в нижній частині колеса, де вона несе вагу, через нерівномірний бічної складової жорсткості правій бічній і лівої бічних спиць. Причина того, що тонкі спиці на ліву працювати краще і довше, що вони розтягуються на ту ж суму і мають той же жорсткість проти бокового (сторона до сторони) руху обода як товстих спиць справа.

Якщо вам потрібно навчання в будівництві колес, прочитайте статтю Шелдон Браун, на своєму веб-сайті, який так добре, як те, що я коли-небудь читав на цю тему.

Використовуйте наступну таблицю, у зв’язку з цією статтею. Таблиця показує музичні майданчики, відповідні оптимальної говорив напруженість.

spoke tension pitch

Spoke Divider

Spoke Divider

Articles by Sheldon Brown and Others


Reports of the demise of this Web site are greatly exaggerated! We at sheldonbrown.com thank Harris Cyclery for its support over the years. Harris Cyclery has closed, but we keep going. Keep visiting the site for new and updated articles, and news about possible new affilations.

Copyright © 1987, 1997 Джон С. Аллен

Harris Cyclery Home Page

If you would like to make a link or bookmark to this page, the URL is:
https://www.sheldonbrown.com/ukrainian/spokePitch-ukrainian.html

Last Updated: by John Allen